Zajímavosti o apartmánu

Náš apartmán plní svůj účel již dlouhá léta, během kterých nás navštívili turisté z mnoha evropských zemí. Dokonce nás navštívili i turisté ze zaoceánské Kanady.

Země původu našich návštěvníků

O obci

Žehrov je klidná obec v Českém ráji, nejstarší chráněné krajinné oblasti ČR. Tvoří křižovatku cyklostezek, proto je stále plný turistů. Dnes má Žehrov kolem 160 obyvatel. Historie Žehrova sahá až do 14. století. Tehdy lidé vypálili část hustého lesa, na které vznikla tato vesnice a právě pro svůj původ byla pojmenována Žehrov. Protéká jím potůček Žehrovka.

Přímo na Žehrově je možnost koupání v rybníce, tenis na antukovém kurtu a jízda na koních. Nejbližší obchod je ve Ždáru (2km). Restaurace je přímo v obci nebo v sousední vesnici Skokovy (1km).

Blízké okolí, tipy na výlet

Okolí Žehrova se vyznačuje pozoruhodnými skalními městy a pískovcovými skalními masivy do tvarů věží, jeskyní, soutěsek, ale také třeba zvířat, záleží jen na vaší fantazii. Za zmínku stojí turisty i horolezci vyhledávané Příhrazy (pouze 1km daleko), Hrubá Skála, Suché skály, Prachovské skály a Klokočské skály.

V této oblasti se nachází také mnoho zámků, hradů a jejich zřícenin. Trosky, Valdštejn, Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Kost, Humprecht, Frýdštejn, Sychrov, Dětenice a další.

Nejbližším městem k Žehrovu je Turnov, srdce Českého ráje. Po celém Českém ráji jsou značené cyklotrasy a lze naplánovat krásné a přitom i nepříliš dlouhé výlety po památkách. Také je možnost využít koupání, ať už v rybníce přímo na Žehrově nebo v krytých bazénech v okolí. Na řece Jizera je také možnost jízdy na kánoích.

Mapa webu    RSS    Stylequide

Webdesign 2013 · Tomáš Janeček